Tipy pro recruitingové akce

admin307 Articles

1) Buďte si jistí svojí řečí těla a ve svém hlasovém projevu

Tento bod je nesmírně důležitý. Kandidát, který si je sám sebou jistý, mě vážně osloví oproti kandidátovi, který se hrbí, mumlá nebo jen vypadá, že má strach. To platí i pro e-mailové a telefonické rozhovory; personalisté dokáží na první pohled rozlišit kandidáty na vystrašené a sebevědomé. Nicméně, nepřehánějte to a nesnažte se působit jako všeználci – to je pro personalistu jasný důvod k odchodu a vám to jen uškodí.

2) Připravte si seznam otázek a připomínek ve své mysli, a použijte jej v případě potřeby

Vím, že se to zdá naprosto jasné, ale je to velmi důležité a opomíjené. Měl jsem mnoho rozhovorů s kandidáty, kdy se mi stalo, že po otázce a odpovědi, na druhé straně sluchátka je trapné ticho, kdy čekám na kandidáta, až zareaguje nebo mi položí další otázku. Pamatujte si, že je to vaše práce a vy jste ten, kdo řídí konverzaci. Personalisté jsou tu pro vás, aby vám odpovídali na vaše otázky a ne, aby vám dělali průvodce – takže musíte být připraveni vyplnit všechny mezery v konverzaci. Vše musí plynout jako po másle.

3) Prezentujte své silné stránky a snažte se vytvořit si jedinečný osobnostní brand

Personalisté mluví s tolika kandidáty, že je pro ně snadné zapomenout většinu z nich. Je třeba zdůraznit a zaměřit se na něco vyjímečného na vás. Každý má něco zajímavého nebo se něčemu takovému věnuje, co by mu dokázalo vytvořit dobrý brand na trhu. Může to být projekt, na kterém jste pracovali během stáže, unikátní koníček nebo se snažte naleznout něco, co máte společného s dotyčným personalistou. Ujistěte se, že o tom jasně a strukturovaně povídáte, aby si vás zapamatoval, ale nepřehánějte to, aby si on nebo ona příště nemyslel/a “Ach bože, to je zase tenhle/tahle.”

4) Na konci rozhovoru, se zeptejte, zda můžete kontaktovat personalistu za účelem získání dalších informací

Konec rozhovoru je možná jednou z nejdůležitějších částí, protože to je poslední věc, kterou si personalista zapamatuje o vás. Žádostí o povolení kontaktovat recruitera jste získali minimálně dvě výhody: 1) Recruiter je vyzván k tomu, aby vám poskytl kontaktní údaje a 2) prokážete to, že máte o práci vážný zájem a budete o ni aktivně přemýšlet. To je pro nás personalisty dobré znamení.

Toto je jen pár rad z pŕíspěvku, který naleznete na webu WSO